معرفی توسنشرکت توسن در سال 1378 با هدف ایجاد بستری مستقل و بومی جهت طراحی و تولید محصولات و راهکارهای نوین در عرصه های مختلف فناوری اطلاعات کشور مانند بانکداری و دولت الکترونیک، تاسیس و تا سال 1387تحت عنوان کیش وِیر و پس از آن با نام توسن به ارائه خدمات متنوع فناوری اطلاعات در صنعت بانکداری کشور و ارگان های دولتی پرداخته است.
در حال حاضر بیش از 700 نفر پرسنل و کارشناس فنی سرآمد، با تخصص های متنوعی در راستای خلق ارزش در کسب و کار مشتریان توسن مشغول به فعالیت هستند.
راهکارهای توسن در بسیاری از پروژه های مهم و راهبردی ملی در راستای تحقق اهداف و چشم اندازهای نظام (مانند پروژه سبد کالا) مورد استفاده قرار گرفته است. مضاف بر این در اغلب بانک های خصوصی و برخی بانک های دولتی و اکثر موسسات مالی و اعتباری کشور عملیاتی شده و در حال بهره برداری می باشند.
فناوری و زیرساخت به روز بکار رفته در خدمات و راهکارهای توسن این امکان را به مشتریان می دهد که ضمن بهره مندی از بستری یکپارچه و برخط، با اطمینان از انعطاف پذیری آن نسبت به تغییرات و پاسخ سریع به تقاضاهای محیط و نوآوری آسوده خاطر باشند.
عملکرد موفق در ارائه خدمات در داخل کشور منجر به تسری آوازه توسن به فراتر از مرزهای ایران زمین گشته و در حال حاضر توسن در عرصه های بین المللی نیز مشغول به ارائه راهکارهای مشابه می باشد.

 • تاسیس ۱۳۷۸ تهران

 • نوع نهاد شرکت خصوصی

 • کارکنان + ۷۰۰ تا ۱۳۹۴


 • شرکت‌های تابعه ۱۲ شرکت


 • حضور بین‌المللی بیش از ۸ کشور


 • مشتریان بیش از ۵۰ بانک
  موسسات مالی و نهادهای دولتی

 • درآمد ۹۷ میلیون دلار ۱۳۹۳
  ۷۴ میلیون دلار ۱۳۹۲با توجه به اعتبار توسن و تمایل مشتریان به تامین نیازهای مرتبط خود از کانال این شرکت، توسعه سامانه های نرم افزاری نگین (توسن) کسب و کار خود از طریق ایجاد شرکت های زیر مجموعه هلدینگ توسن و همچنین همکاری با سایر شرکت های فعال و معتبر حاضر در صنعت فناوری اطلاعات و بانکداری گسترش داده تا بتواند با ارائه سبدی کامل از خدمات همگن به بهترین وجه به رشد و بهبود کسب و کار مشتریانش کمک کند.
شرکت های زیر مجموعه هلدینگ توسن به منظور ارائه خدمات متمرکز در یک حوزه تخصصی و همچنین کاهش زمان ورود به بازار و افزایش سرعت پاسخ به درخواست های مشتریان در حوزه هایی نظیر سخت افزار، هوشمندی کسب وکار، مراکز داده، مدیریت ریسک، راهکارهای کیف پول الکترونیک و... مشغول به فعالیت هستند. بجز خانواده توسن، ارائه خدمات تنوعی نیز از کانال شبکه همکاران تجاری توسن امکان پذیر است.
با توجه به فناوری به روزی که توسن در توسعه محصولات از آن ها استفاده می کند، قابلیت انطباق محصولات نرم افزاری و سخت افزاری با خدمات توسن به سادگی وجود دارد، به همین دلیل مشتریان توسن می توانند در پورتفوی خدمات خود به عنوان یک سوپرمارکت مالی، از بهترین راهکارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات بهره مند شوند.
در حال حاضر توسن بالغ بر 30 همکار تجاری در حوزه های متنوع زیر دارد، این شرکت ها پس از آزمایش های متنوع جهت اطمینان از کارکرد و اثربخشی محصولاتشان در کسب و کار مشتریان توسن گواهینامه مرتبط را دریافت می کنند؛ لذا توسن با بهره مندی از شبکه های توانمند از بهترین های صنعت فناوری اطلاعات، بانکداری و پرداخت در خانواده خود و تحت مجموعه همکاران تجاری، در راستای حصول نهایت ارزش در کسب و کار مشتریانش از امکانات این مجموعه استفاده کرده و امکانات خود را در اختیار آن ها قرار می دهد تا هر یک نیز بتوانند به توسعه ایده ها و محصولات خویش بصورت متمرکز و تخصصی بپردازند.
بخش اعظم فعالیت های کلیدی و خدمات اصلی توسن در حوزه نرم افزار می گنجد، سال های متمادی توسعه سامانه های متنوع نرم افزاری این امکان را به توسن می دهد که در ارائه راهکارهای گوناگون در کسب و کارهای پرداخت و مالی و همچنین دولت الکترونیک بتواند سبدی متنوع از محصولات و خدمات منحصربفرد را ارائه کند.

ابتدای صفحه